Wednesday, February 6, 2013

Penyakit otak orang Yahudi


Ashkenazi adalah bentuk plural daripada "Ashkenaz" dari bahasa Ibrani (אשׁכנזי) yang bermaksud "Jerman". Dalam bahasa Ibrani juga dikenal bentuk אשׁכנזים.
Ini bermaksud orang Yahudi Eropah, terutama dari Eropah Timur, bahasa yang mereka guna biasanya adalah bahasa Yiddish. Zaman sekarang kaum Ashkenazi di Eropah sudah hampir punah, mereka banyak didapati di Amerika Syarikat dan Israel.
Kaum Ashkenazi, sebagai sebuah kaum yang cukup tertutup banyak yang mengidap penyakit turunan. Tetapi salah satu penyakit turunan yang berhubungan dengan penyakit otak, membuat mereka memiliki skor IQ tertinggi di dunia.


Yang menghairankan secara genetik bangsa Palestin mempunyai hubungan genetik lebih dekat dengan kaum Ashkenazim dibandingkan dengan kaum Yahudi-Timur Tengah.

Taburan orang yahudi di seluruh dunia

 Israel673,000-725,000
 Perancis310,000-350,000
 Amerika Serikat50,000-80,000
 Argentina37,500-60,000
 Kanada30,000-60,000
 Brasil20.000-60.000
 Turki25.000-30.000
 Spanyol12.000
 Yunani> 8.500
 Maroko5.500
 Bulgaria5.000
 Kolombia<5.000
 Kuba3.500
 Tunisia2000
 Guatemala1.200
 Paraguay1.000
 Belanda1.000
 Portugal500
 Bosnia dan Herzegovina500
 Mesirunknown
 Italiaunknown
 Meksiko40.000
 Venezuela35.37

0 Responses to “Penyakit otak orang Yahudi”




Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكَاتُهُ
p/s: Jika ada diantara blogger yang ingin bertukar pautan link dengan detikislam.blogspot.com, boleh lah pm di facebook admin.

Juga kepada blogger-blogger yang telah membuat pautan link detikislam di blog masing-masing tetapi admin masih tidak meletakkan pautan link blog saudara saudari, minta pm juga di facebook admin. Sekian, Terima Kasih

Blog's stats Jumaat 30.12.2011 bersamaan 4 Safar 1433

Back To Top
Profile Picture
©1433 Hakcipta Tak Terpelihara
Anda digalakkan untuk mengambil apa-apa bahan di dalam laman ini untuk tujuan penyebaran, tanpa perlu memberitahu kepada pihak kami. Anda digalakkan untuk memaparkan sumber asal bahan tersebut.
E-mel :@gmail.comatau Facebook :www.facebook.com/blogdetikislam